Auto nowe czy używane?

Podejmując decyzję o kupnie samochodu stajemy przed wieloma dylematami. Zdecydować się na auto nowe czy używane, gdzie kupić, jak nie dać się oszukać.

Auto nowe czy używane

Dylemat dotyczy w pierwszej mierze ceny. Różnica jest bardzo duża i trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie plusy i minusy każdej z opcji.

Decydując się na auto nowe mamy pewność, że będzie ono spełniało wszystkie najnowsze normy dotyczące spalania, zużycia paliwa. Na pewno będą to auta najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na auta hybrydowe.

Ceny paliwa, mimo chwilowych wahań, idą ciągle w górę. Oczywiście przekłada się to na codzienne koszty użytkowania samochodu.
W przypadku samochodów używanych, zwłaszcza starszych modeli, koszty eksploatacji będą znacznie większe niż w przypadku nowych modeli.

Kolejna ważna kwestia to oczywiście bezawaryjność samochodu. Nowe auto przygotowane przez salon samochodowy przez kilka lat b będzie jeździć bezawaryjnie. Na wszystkie części i podzespoły salon udziela gwarancji. Dodatkowo w pakiecie można otrzymać bogatszą ofertę wyposażenia lub jakieś inne bonusy.

W razie potrzeby salon pośredniczy w załatwieniu wszystkich formalności, rejestracji, kredytu, ubezpieczenia samochodu.
W salonach samochodowych można kupić także samochody używane po znacznie niższych cenach. To dobra opcja ponieważ otrzymujemy auto po przeglądzie rejestracyjnym, sprawne, salon Nord Auto Hyundai udziela kilkumiesięcznych gwarancji na różne podzespoły. Na pewno ryzyko jest znacznie mniejsze niż w przypadku kupna auta od handlarza. Koszty eksploatacji zależeć będą od typu silnika i jego pojemności, zużycia poszczególnych części.

Czasami auto używane nie wymaga większych napraw, wystarcza wymiana uszczelek, hamulców. Niestety zdarza się również tak, że po przejechaniu 20 000 km trzeba remontować silnik lub skrzynię biegów. Niestety koszty napraw w tym wypadku są wysokie.