Corolla – świetny wybór!

Produkowana od półwiecza Toyota Corolla Kraków jest bezsprzecznie flagowym modelem koncernu z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jakie czynniki odegrały rolę w nadaniu Corolli tytułu ikony świata motoryzacyjnego?

Od rozpoczęcia produkcji, w 1966 r. japoński koncern sprzedał ponad 30 mln egzemplarzy tego modelu, co jest swoistym ewenementem w branży moto. Co ciekawsze, chociaż minęło od ego momentu 50 lat, to nic nie zapowiada zmierzchu tego modelu, a wręcz przeciwnie. Corolla nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem klientów, co podkreśla jej aktualna sprzedaż również w naszym kraju.

Oceniając charakterystykę Corolli, można powiedzieć, że model ten nie przechodził jakichś rewolucyjnych zmian podczas kolejnych generacji. Różnice pojawiały się raczej w detalach. Okazuje się jednak, że to nie stylistyka nadwozia jest najważniejsza. Klienci wybierają ten samochód ze względu na jego potwierdzoną przez lata bezawaryjność. Ten element czyni Corollę niekwestionowanym liderem na rynku samochodowym. To właśnie bezproblemowa eksploatacja jest odpowiedzią na pytanie o tak dużą liczbę sprzedanych egzemplarzy. Dodać należy, że potwierdza to nikły spadek cen Corolli na rynku wtórnym. Użytkownicy nie za bardzo chcą się go pozbywać. A jeśli już, to model cen bardzo sobie cenią.

Biorąc pod uwagę parametry i wytrzymałość silnika oraz niskie na tym poziomie spalanie, to w połączeniu z niezawodnością czyni Toyotę Corollę samochodem „nie do zdarcia”.