Elektromobilność w Polsce – czy mamy się czym pochwalić?
Nie da się ukryć, że w obecnym czasie praktycznie każdy, europejski kraj przykłada ogromną uwagę do tego, by przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Właśnie dlatego, coraz częściej porusza się temat elektromobilności, która ma doprowadzić do znacznego ograniczenia w ruchu drogowym pojazdów z silnikiem spalinowym. Oczywiście takie zmiany wymagają także pokaźnych inwestycji. Jednak jak wygląda elektromobilność w Polsce i czy faktycznie mamy się czym pochwalić?
Elektromobilność w Polsce i dane odnośnie stacji ładowania pojazdów
Nie musimy się oszukiwać, że elektromobilność w Polsce stoi na wysokim poziomie. Wiele krajów europejskich ma o wiele większe powody do dumy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy się zupełnie czym pochwalić. Okazuje się, że zgodnie z danymi z grudnia ubiegłego roku, w naszym kraju zarejestrowanych było ponad 64 tysiące pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Oczywiście dane te odnoszą się jedynie do samochodów osobowych, co pozwala zauważyć, że kierowcy chcą w pewnym sensie przyczynić się do wzrostu elektromobilności w Polsce. Jednak ważne są także kroki, które podejmuje w tym kierunku nasz rząd. Na koniec stycznia obecnego roku funkcjonowało w naszym kraju jedynie 2612 stacji do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Co więcej, są one dostepne jedynie w najwiekszych aglomeracjach miejskich, co nie jest najlepszą wiadomością. Elektromobilność w Polsce musi więc stale się rozwijać, by dorównać europejskim liderom pod tym względem. Więcej na ten temat przeczytasz na E.ON.
Elektromobilność w Polsce i perspektywy na przyszłość
Wydaje się, że polski rząd do serca wziął sobie konieczność ochrony klimatu i środowiska w którym żyjemy. Elektromobilność w Polsce ma więc ogromny potencjał, a rządowe obietnice mogą napawać nas optymizmem na przyszłość. Wiadomo, że w planach są pokaźne inwestycje, które mają doprowadzić do znacznego rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Oczywiście w planach jest także o wiele więcej zmian, które mają pomóc kierowcom rozstać się z silnikami spalinowymi. Elektromobilność w Polsce ma więc szanse na to, by w dalszym ciągu się rozwijać i jednocześnie przyczynić się do ochrony naszego środowiska.