Lakier samochodowy jak nowy z pastą polerską

Zadbany samochód z lśniącym lakierem w intensywnym kolorze to marzenie chyba każdego kierowcy. Na początku tuż po wyjechaniu z salonu, każde auto prezentuje się właśnie w taki perfekcyjny sposób. Niestety z biegiem czasu wszystko się zmienia, a lata dosłownie odbijają się na aucie w postaci zadrapań i rys, wyblakłego koloru oraz matowego lakieru. Wystarczy dobra pasta polerska do lakieru oraz trochę czasu i chęci, aby auto i jego karoseria dostały dosłownie nowe życie.

Dobrej jakości pasta polerska do lakieru


Polerowanie samochodu może dać prawdziwą głęboką satysfakcję i frajdę – wystarczy porównać ze sobą miejsca, które już po traktowało się pastą polerską, z tym jeszcze nieruszonymi. Efekt jest spektakularny i naprawdę godny poświęcenie na to czasu. Przy pomocy pasty polerskiej można bowiem nie tylko odświeżyć kolor samochodu oraz wydobyć blask lakieru, ale też usunąć mankamenty w postaci rys oraz zadrapań. Oczywiście naprawdę dużo uszkodzenia trzeba oddać w ręce blacharza i lakiernia, jednak z drobnymi defektami można poradzić sobie na własną rękę.

Jak dobrać rodzaj pasty do polerowania


Pasty polerskie różnią się pomiędzy sobą stopniem polerowania, czyli inaczej mówiąc efektem końcowym, który pojawia się po ich zastosowaniu. Na początek warto wybrać jedną z delikatniejszy past polerskich, aby zwyczajnie nabrać wprawy i nauczyć się prawidłowo używać tego kosmetyku do auta. Jeżeli natomiast chce się osiągnąć od razu bardziej spektakularny efekt, dobrze wybrać pastę gwarantującą szybsze działanie, która pozwoli niwelować między innymi grubsze i głębsze zadrapania i rysy.