Polerowanie samochodu i co dalej

Profesjonalne polerowanie samochodu (tutaj) pozwala nie tylko odświeżyć lakier, ale też wydobyć głębię koloru i pozbyć się różnego rodzaju rys i zadrapań, które zwyczajnie szpecą samochód. To zatem zabieg nie tylko upiększających, ale dosłownie dający auto drugie życie. Polerowanie można przeprowadzić na własną rękę lub auto oddać do firmy zajmującej się tym w ramach autodetailingu. 

Jak przeprowadzić samodzielnie polerowanie lakieru samochodu


Samodzielne przeprowadzenie polerowania auta wymaga odrobiny wprawy oraz czasu, a także odpowiedniego sprzętu czyli polerki. Kto chciałby regularnie odświeżać lakier samochodu co kilka miesięcy, może po prostu zainwestować w zakup polerki. bez wątpienia to sposób pozwalający na spore zaoszczędzenie, jednak trzeba też poświęcić przynajmniej weekend na odnowienie lakieru. Później ważny jest również odpowiedni sposób mycia samochodu oraz dbanie o jego lakier przy użyciu dobrych kosmetyków. Polerowanie samochodu to zatem pierwszy i podstawowy krok, kolejny to pielęgnacja auta na przestrzeni następnych miesięcy.

Jak dbać o samochód po polerowaniu


Po polerowaniu samochodu zdecydowanie warto unikać myjni, lepiej natomiast kupić sobie dobrej jakości zestaw do mycia auta, oraz środki takie jak szampon do mycia samochodu czy aktywną pianę. Trzeba będzie jeszcze zainwestować również w wosk. Wypolerowane auto można tak naprawdę woskować produktem nawet z niższej półki cenowej, a i tak osiągnięcia naprawdę doskonały efekt wizualny. Droższy wosk wystarczy nałożyć natomiast nawet raz na kilka miesięcy. Po polerowaniu samochód prezentuje się jak nowy, a zatem gra jest naprawdę warta świeczki.