Nie przeciągaj wymiany opon na zimowe

Kierowcy uwielbiają jeździć na oponach letnich i starają się je utrzymać tak długo, jak to tylko możliwe. Niektórzy z nich naprawdę wiele ryzykują, jeżeli na letnich oponach jeżdżą jeszcze końcem listopada, albo nawet w grudniu. Pogoda jest przecież zmienna i czasami ochłodzenie pojawia się dosłownie z dnia na dzień. Nawet jeżeli w ciągu dnia jest sucho, ranki i wieczory bywają chłodne i dżdżyste, a na ulicach jest ślisko. Nie można zatem lekceważyć czegoś takiego jak wymiana opon na zimowe.

Nie przeciągaj wymiany opon na zimowe

Kiedy prognozy pogody zaczynają alarmować, że temperatura zacznie nagle spadać i pojawią się opady śniegu, bardzo wielu kierowców dopiero przypomina sobie o tym, że na nowy zimowy sezon mieli kupić komplet nowych opon. Oczywiście ratunkiem jest jeszcze wulkanizacja starych, jednak czasami nawet ten proces już nie pomoże. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na opony, ale to właśnie od nich w dużym stopniu zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. Nie można zatem przeciągać i zwlekać w nieskończoność z wymianą opon, szczególnie jeżeli chodzi tutaj o wymianę przed zimą. Może się to skończyć bardzo dramatycznie, o czym przekonało się już wiele osób.

Już dziś ustał termin wymiany opon

W punktach wymiany opon robi się gorąco właśnie na przełomie listopada i grudnia, o ile jesień jest ciepła i długa. Warto zatem pomyśleć o wymianie swoich opon trochę wcześniej, aby nie trafić na ten szczyt. Może bowiem być trudno umówić się z dnia na dzień, co będzie skutkowało tym, że na letnich oponach będziemy jeździć po śniegu czy lodzie. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego właśnie mądrze kierowcy ogarniają wymianę opon wtedy, kiedy jest jeszcze sucho, a o śniegu nie ma mowy. Może zatem warto wprowadzić taki dobry nawyk również do swojego życia? Z pewnością udałoby się wtedy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze.