Gdzie serwisować samochód?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu. Rozbudowa dróg, coraz lepsze osiągi samochodów, a często rosnące odległości dojazdu do pracy, zachęcają, a często zmuszają do użytkowania samochodów. Nie każdy użytkownik jest jednak specjalistą, potrafiącym samodzielnie naprawić awarie w samochodzie. Gdzie zatem powinno się serwisować samochód i dlaczego?

serwis samochodowy BiałystokPostaw na specjalistów

Serwis samochodowy jakim jest NordAuto Volvo w Polsce można podzielić na trzy grupy. Najliczniejszą z nich tworzą firmy niezależne, pracujące na własny rachunek – najczęściej są to tak zwani garażowi mechanicy. Dwie pozostałe to autoryzowane stacje obsługi (ASO) działające przy salonach samochodowych oraz warsztaty sieciowe, które działają według standardów określonych w danej firmie. Niezależnie od tego na jaki wybór serwisu samochodowego się zdecydujesz, zawsze przy pierwszej rozmowie spróbuj wybadać czy masz do czynienia z fachowcami.

Regularny serwis samochodowy jest konieczny by unikać drogich wymian i napraw w samochodach. Odpowiednio wczesne wykrycie usterek może uchronić przez dużymi kosztami naprawy, a przede wszystkim przed większymi zagrożeniami, jak na przykład nagła awaria w trakcie jazdy. Warto pamiętać, by zawsze korzystać z pomocy specjalistów, którzy mają fachową wiedzę na temat konkretnej marki.