Wosk carnauba – skuteczny preaprat do pielenacji karoserii samochodowej

Niekorzystne warunku atmosferyczne, pył z drogi oraz działanie osób trzecich często sprawia, że powłoka lakiernicza w samochodzie nie wygląda zadowalająco. Aby karoseria jak najdłużej zachowała fabryczny kolor oraz połysk warto używać dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji samochodów. Wśród wielu dużą popularnością cieszy się twardy wosk carnauba ( https://glossfactory.pl/woski-naturalne-carnauba ).

Dlaczego warto chronić karoserię samochodową?

Niezależnie od pory roku lakier samochodowy jest narażony na niekorzystne warunku atmosferyczne, które powodują że z czasem matowieje on oraz traci swój oryginalny kolor oraz połysk.

W związku z tym warto czasem wygospodarować trochę czasu i przeznaczyć go na gruntowne zabezpieczenie lakieru. Aby efekty końcowe były w pełni zadowalające warto użyć dobrej jakości wosk do pielęgnacji lakieru.

Wosk Carnauba – idealny preparat do pielęgnacji lakieru samochodowego

Wybór wosków służących do pielęgnacji lakierów samochodowych jest ogromny. Wyróżnia się woski naturalne, twarde, syntetyczne, koloryzujące oraz wypełniające rysy.

Wśród wielu ogromnym powodzeniem wśród kierowców dbających o wygląd swego auta cieszy się wosk Carnauba.

Ten niezwykle skuteczny preparat zawiera w swoim składzie carnaubę, a więc wosk pochodzący z liści palm rosnących w Brazylii. Po zebraniu wosku z drzewa palmowego jest on odpowiednio stapiany, filtrowany, a następnie schładzany. W ciągu roku z jednego drzewa uzyskuje się ok. sto gram wosku.

Preparat ten świetnie zabezpiecza lakier przed wszelkimi zanieczyszczeniami oraz znacznie zwiększa jego żywotność. Potrafi on wydobyć z każdej nawierzchni głębie koloru oraz blasku. Regularnie stosowany wosk sprawia, że lakier jest estetyczny, zadbany oraz błyszczący.

Duża skuteczność tego wosku sprawia, że jest on coraz powszechniej wykorzystywany w wielu profesjonalnych warsztatach lakierniczych.